Aj ja mám právo voľby

Autor: Mirka Sláviková | 22.11.2013 o 9:47 | Karma článku: 11,09 | Prečítané:  1004x

Na prvý pohľad znie titulok ako predvolebná agitka. Napadol ma pred dvoma týždňami, sediac na rodičovskom združení a postavená pred voľbu hlasovať a rozhodnúť sa medzi dvoma zlými riešeniami. Potiaľto teda paralela so župnými voľbami. Inak je to úplne iný príbeh. Klasické rodičko - známky, poznámky, správanie žiakov, mobily. Až do momentu, keď sa v rámci diskusie jeden otecko skromne ozval:

"Ja by som rád vyjadril svoj nesúhlas so spojením rôznych škokých akcií detí v meste s návštevou McDonald´s. Učíme deti o správnej výžive a oni potom idú s triedou konzumovať takúto stravu!"

Moja dušička sa prebrala z letargie a oči sa rozžiarili. Tak predsa nie som taká divná! Vadí to aj niekomu inému! Na túto tému mám totiž jednoznačný názor. Doma sa to rešpektuje. Dcére to nechutí a syn podľahol skvelému marketingu reťazca. Keď sa zadarí, minie tam svoje vreckové.

Hlasným prejavom som podporila diskutujúceho otecka a očakávala, ako sa ukázalo naivne, že sa pridajú ďalší rodičia. Veď tu podľa mňa nie je o čom diskutovať!

Keďže podľa pani učiteľky je v škole zaužívané, že po výchovnom koncerte, návšteve múzea a pod. idú s deťmi do Mekáča a deti si to samé vyžadujú (veď čo iné môžeme očakávať od pubertiakov), tak dala (správne) hlasovať.

Kto je proti, aby sa s deťmi chodilo do McDonald's?

Zdvili sa 4, slovom ŠTYRI, ruky. Wow, povedala som si! Máš to potvrdené: Si divná!

Vzhľadom na výsledok hlasovania, riadne zapísaný do Zápisnice z triedneho aktívu, nás pani učiteľka vyzvala, aby tí, ktorí si neprajeme, aby naše deti navštevovali spolu s triedou McDonald's, napísali lístok pre pani učiteľku s našim stanoviskom. Žiaka potom po oficiálnej časti programu pustí rovno domov, alebo v prípade, že sa má vrátiť do školy (aby si zjedol svoj obed v školskej jedálni), nebude mu dovolené konzumovať menu spolu s kamarátmi.

Tak! A teraz babo raď. Postavená pred absurdnú voľbu, keď ani jedno riešenie nie je dobré ma napadla paralela s voľbami. Mám právo voliť. Ale jednoducho si nemám čo vybrať, tak volím menšie zlo. Ja som sa rozhodla nepísať žiaden lístok pani učiteľke a nerobiť zo syna divného.

Bŕŕŕ!

A zajtra ma čaká rovnaké "Bŕŕŕ" aj pri voľbách.

P.S.: Opačný prípad ako u syna je v škole dcéry. Tam podobné "odmeny" nefungujú. Zato však existujú rodičia, ktorí dávajú dieťaťu denne na desiatu menu z Mekáča alebo využívajú službu reťazca a usporiadávajú narodeninové párty v jeho prevádzke. Pri účasti dcéry na takejto nadeninovej oslave bola za "trápnu", keď podľa názvu menu nevedela, čo sa pod ním skrýva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?