To je fakt sila

Autor: Mirka Sláviková | 20.11.2013 o 9:44 | Karma článku: 13,42 | Prečítané:  2925x

V každej učebnici o marketingu sa uvádza, že  marketing je dobrý sluha ale zlý pán. Častkrát sa vypláca spraviť si negatívnu reklamu lebo média následne zdarma prepierajú produkt či firmu a tým ju  zviditelnia oveľa viac a efektívnejšie ako by to urobili reklamný mágovia za ťažké peniaze. V prípade reťazca Billa sa však evidentne nepoučili z negatívneho ohlasu minulý rok a zopakovali s rovnakým efektom reklamnú akciu. Tento letáčik leží ešte stále na pokladniach predajní spoločnosti  - teda aspoň v Bratislave. Rovnako ako aj úhľadne poukladané albumy s obrázkami dinosaurov. Čo však chýba už viac ako týždeň, sú nálepky do týchto krásnych albumov.

Hneď po vyhlásení súťaže, 2.10. sa i moje deti a ich spolužiaci zapojili. Kto by nechcel vyhrať XBox, tablet alebo telefón.

Veľmi vhodne vybrané výhry pre danú cieľovú skupinu. Cielenie na deti, voľba zvieratiek - to sú všetko osvedčené triky úspešného marketingu. Po túto kapitolu asi autori kampane chodili na prednášky... Tu ale chvála na akciu končí.

Citujem z pravidiel súťaže na stránke spoločnosti, ktoré sú tam stále dostupné:

"Kniha nálepiek, okuliare a nálepky

Všetko získaš veľmi jednoducho v ktorejkoľvek z našich predajní. Knihu kúpiš za 1,99€ a okuliare ťa vyjdú na 0,30€. Balíček nálepiek si môžeš zakúpiť za 0,50€. Zadarmo ti balíček dáme za každých 10€ tvojho nákupu alebo v prípade, ak si kúpiš produkty uvedené v letáku"

Už od stredy minulého týždňa, čiže 16 dní pred skončením súťaže,  Vám predavačky v reťazci nedajú k nákupu nad 10€ sľubovaný balíček nálepiek a rovnako nie sú tieto balíčky ani v predaji.

Je to sila tá Billa

Je to skutočne "sila"!Objavili sme pravek v Bille a to vo forme marketingu.

Na otázky rodičov a detí, čo je s nálepkami, dostanete od nešťastných žien za pokladňou odpoveď:"Nálepky nie sú a už nebudú." alebo "Súťaž už skončila!"

Takúto hlúpu odpoveď dva týždne pred ukončením súťaže nepochopí ani prváčik, ktorý si pravidlá súťaže ešte nevie sám prečítať.

Sklamanie detí, ktoré si za svoje vreckové kúpili albumy, nálepky a nútia rodičov chodiť nakupovať do Billa nevyvážia žiadne pekné obrázky v albume.

Žiadame po deťoch aby dodržiavali pravidlá. Ony to žiadajú na oplátku od nás dospelých. Nechápu, že sa niekto skrýva za neosobnú značku a tvári sa, že on zato nemôže, to vedenie tak zariadilo...

A tak zostanú albumy detí nedoplnené. Doma kôpky duplicitných nálepiek, kde ani výmenné burzy v škole nedokázali zaplátať dieru po nepremyslenom marketingovom ťahu.

Billa ponúka na svojej stránke online bazár na výmenu nálepiek cez internet. Registrácia do bazáru je však iba cez FB a konto na FB by podľa pravidiel mali mať iba ľudkovia nad 18 rokov!

Ako obchdníka by ma celkom zaujímalo vyčíslenie efektu tejto kampane. O koľko sa zvýšil obrat v reťazci v súvislosti s kampaňou, koľko stála a o koľko poklesne obrat po skončení nevydarenej akcie.

V tomto prípade asi nebude platiť, že aj negatívna reklama je dobrá... To sklamanie detí sa nedá vyžehliť.

Aby bol môj blog  konštruktívny, nielen kritický:

Čo takto vyvesiť na každej pokladni ospravedlnenie zákazníkom, predĺžiť kampaň (čo umožňuje štatút súťaže) a dať dotlačiť chýbajúce nálepky?

Dokáže Billa svoju silu a vystúpi z praveku?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?