Vybavte si občiansky a pobozkajte žabu!

Autor: Mirka Sláviková | 22.5.2013 o 12:21 | (upravené 25.5.2013 o 21:21) Karma článku: 6,25 | Prečítané:  257x

Nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky. Tonto výrok antického filozofa Herakleiosa z Efezu poznáme snáď všetci. V bežnom živote sa však uplatňovaniu tejto múdrosti vyhýbame. Opakovane robíme tie isté chyby, dostávame sa do dennej rutiny. Nadávame, že je všetko zlé, ale nezmeníme nič na svojom správaní, na zvykoch, práci - nechce sa nám výjsť z našej zóny komfortu.  Zabúdame, že celý svet je už v nasledujúcej minúte iný. Iba my v našej mysli stojíme na jednom mieste a nepohneme sa. A to chceme, aby sa zmenilo niečo v našom živote.

Prečo  v súvislosti so zmenou hovorím o vybavovaní občianskeho?

Vlastná skúsenosť - potrebovala som nejaký bod, od ktorého by som sa odrazila a naštartovala zmeny.

Pri návšteve banky ma upozornili, že mi končí platnosť občianskeho preukazu. Bolo to v čase, keď som sa sama hľadala a rozmýšľala ktorým smerom sa v živote vydať. Urobila som krok na políciu a pri odovzdávaní starého občianskeho som si uvedomila: „Nový občiansky, nová fotka, zmena vo všetkých dokladoch... A idem!"

A odvtedy idem, každý deň jeden krok do neznáma a každý deň objavujem nové úžasné veci a všetko začína do seba zapadať a fungovať.

Ak ste nespokojní so situáciou v akej sa nachádzate a viete, že je treba zmeniť ju, urobte to! Urobte krok teraz. Aspoň jednu malú zmenu vo svojom živote, ktorá Vás nestojí žiadne peniaze, iba Vaše rozhodnutie.

Zmena nebolí.

Pri vybavovaní občianskeho ma nikto nemučil a nestálo ma to ani cent.

Keď som si hodinky prehodila z ľavej ruky na pravú, nebolelo to.

Keď som si začala zaväzovať šnúrky iným spôsobom, iba som sa naučila ako to robia iní.

Keď som sa ráno zobudila a otvorila oči s úsmevom na tvári miesto zachmúreného čela, nestálo ma to nič. Naopak, nabila som sa endorfínmi.

Keď som miesto večerného pozerania správ išla so psom na prechádzku, nebolelo ma to, ani ma to nič nestálo. Naopak, nezaťažila som si hlavu bezduchými depresívnymi informáciami a urobila som niečo pre svoje srdce a kondičku.

Urobte hocakú drobnú zmenu. Teraz hneď, neodkladajte to na zajtra. Na neskôr, na neurčito - keď sa presťahujeme, keď splatím hypotéku, keď doštudujem, po Vianociach, po Novom roku, NIE! Teraz a hneď.

Odložte tú cigaretu alebo kávu. Nepotrebujete ju, iba si to nahovárate. Nedostanete žiadnu krízu. Je to iba zmena oproti predchádzajúcemu stavu. Telo reaguje a vyrovnáva sa s novou situáciou - so zmenou. Stačí si to uvedomiť.  A  nič to nestojí.

Odložte prácu a choďte sa prejsť. Nič zlé sa nestane. Robota počká a po prechádzke budete oddýchnutí a práca, s ktorou ste sa morili a plánovali ju  robiť aspoň 2hodiny pôjde zrazu rýchlo a bude hotová za polovičný čas.

Stačí malá zmena každý deň. Nič svetaborné a táto malá zmena zrazu naštartuje tie veľké, ktoré ste chceli dosiahnuť.

Niekto tomu hovorí, že je to zákon príťažlivosti a vesmír Vám poslal to, po čom ste túžili.

Ja som prozaickejšia a tvrdím, že je to vo Vás. Sami ste sa nastavili na zmenu a sami ste ju dosiahli. Keď okolie vníma, že ste ochotní a nastavení na zmenu, automaticky Vám prihráva ďalšie a ďalšie príležitosti. Stačí mať oči a uši nastražené a chopiť sa ich.

A prečo máte pobozkať žabu?

Je to označenie p. Briana Tracyho, ktorý hovorí, že treba nepríjemné záležitosti urobiť hneď. Otravnú prácu i zmenu, ktorú tak potrebujete, ale nechce sa Vám, alebo sa bojíte opustiť zabehanú i keď nepríjemnú rutinu.

Ak budete odkladať nepríjemné povinnosti a najprv budete robiť to ľahšie, myseľ Vám bude aj tak zabiehať k nevybavenej záležitosti, nebudete sa môcť sústrediť na to, čo práve robíte. Bude sa Vám zdať, že máte strašne veľa práce a nič nestíhate. Deň sa Vám bude zdať chmúrny, lebo Vás stále čaká „TÁ" nepríjemnosť. A nakoniec sa môže stať, že problematickú vec presuniete na ďalší deň, lebo „dnes už je na to neskoro".

Keď hneď ráno vybavíte nepríjemný telefonát s klientom, alebo tú najhnusnejšiu prácu, alebo cvičenie na husle, ktoré Vás nebaví, zrazu zistíte, že zvyšné povinnosti nie sú až také hrozné, že máte dostatok času na vybavenie ostatných záležitostí, že svet je v podstate krásny.

 

Takže: Vybavte si občiansky a pobozkajte žabu!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?