Dobehli sme Švajčiarsko, vďaka, pán Minister.

Autor: Mirka Sláviková | 15.4.2013 o 14:10 | Karma článku: 13,72 | Prečítané:  1810x

Zdá sa, že je to tu. Dočkali sme sa aspoň v školstve toľko sľubovaného Švajčiarska. Trvalo to trochu dlhšie ako nám súdruh Mečiar sľuboval, ale už vidno svelo na konci tunela. Veľmi sa teším, že vďaka švajčiarskemu modelu, kde si rodičia nevyberajú do akej školy dieťa dajú (ani by ich také niečo nenapadlo!), sa napĺňajú naše sny o skvelej budúcnosti. Ďakujem pán Minister, že ste prišli (alebo možno niekto z Vašich iniciatívnych podriadených) s touto ídeou.

Pomohli ste tým všetkým rodičom ako ja. Už si konečne môžeme oddýchnuť a nemusíme sa trápiť nad výberom základnej školy pre naše ratolesti. Už nemusíme:

- rešeržovať, ktorá škola má aké výsledky monitorov a umiestnenia žiakov na stredných školách

- zháňať informácie o vybavení školy,

- zisťovať dopravné spoje,

- lobovať u známej učiteľky za prijatie,

- vysvetľovať dôvody zmeny na spádovej škole...

Teším sa z toho, že nielen u nás na dedine budeme mať miesto 5 tried plnohodnotnú 9ročnú základnú školu. My, rodičia už nebudeme musieť hľadať školu, kde deti po prvom stupni v pubertálnom veku musia opustiť kamarátov a prechádzať do novej školy.

Ďakujem, že ste dali prácu stavbárom, ktorí teraz opravujú školy, ktoré boli v dezolánom stave.

Gratulujem Vám, že ste si pre svoje ministerstvo vybojovali v tejto zlej hospodárskej situácii prostriedky na to, aby mali všetky školy telocvičňu, multifunkčné ihrisko na školskom dvore, vlastnú kuchyňu, špecializované učebne...

Ďakujem Vám, že ste sa postarali o to, aby boli splnené sľuby dané učiteľom a upravili sa im platy. Teraz sme si istí, že naše deti na príslušnej škole budú učiť motivovaní a kvalitní učitelia.

Neviem vyjadriť slovami vďačnosť za to, že ste obciam prispeli na autobusy, ktoré deti zvážajú z odľahlejších častí spádovej oblasti do školy a popoludní zo školy. Odpadá nám tak problém dennodenného vozenia našich detičiek do škôl v mieste nášho pracoviska.

Nezištne ste zabezpečili kvalifikovaný dozor v školských kluboch aj po 16:30, aby rodičia boli schopní dodržať svoju pracovnú dobu a nestresovali sa faktom, že sa ich maloleté dieťa s kľúčikom na krku potuluje samé po uliciach.

Ďakujem, že ste sa postarali na každej škole o plnohodnotnú krúžkovú a mimoškolskú činnosť, takže nám odpadáva prevážanie detí za rozvojom ich talentov a schopností.

Ani netuším, akým zázrakom sa Vám podarilo vyriešiť problém s neprispôsobivými deťmi zo sociálne slabých rodín tmavšej pleti, ktoré doteraz nosili do školy vši a hulvátske správanie, ale gratulujem Vám. Je to zázrak.

Ja som veľmi spokojná. Švajčiarsky model som vždy obdivovala a neverila by som, že sa dá aplikovať aj u nás.

P.S.: Odkaz pre nespokojných rodičov, ktorí hovoria čosi o strate slobôd. Myslite pozitívne! Opakujte si mantru: "Je to dobré" a .... stokrát opakovaná lož sa stane pravdou.

A Vy, pán Minister, si z takýchto frľošov nič nerobte. Vždy sa nájdu nejakí rebeli. Veď nemôžete uhovieť každému.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?