Ani ja tu nemám stoličku

Autor: Mirka Sláviková | 12.9.2014 o 10:03 | Karma článku: 5,88 | Prečítané:  301x

Už druhýkrát v priebehu  roka idem do opravy s hodinkami. Nechala som sa  oblbnúť dcérou, ktorá chcela nejaké  imidžovky . Kúpili sme hneď dvoje v celoročnej akcii v supermarkete 1+1  zdarma  za 30 éčiek.  Rozhodujúce kritérium v tom momente nebola značka, ale fakt, že sme po dlhej dobe hľadania našli vhodný tvar, veľkosť a farby.    

Po mesiaci nosenia prestali fungovať jedny z hodiniek. Úspešne sme ich reklamovali. I napriek snahe slečny predavačky presvedčiť nás, že chyba bude v baterke.  

Po oprave fungovali hodinky ďalší mesiac a opäť zastali. Tentokrát oboje. K poruche sa pridružila ešte aj olúpaná farba jedného z remienkov.

Vyzbrojená reklamačným zápisom z prvej reklamácie som sa vybrala do predajne. Predložila som všetky doklady a čakala, čo mi slečna povie. Navrhla  opätovnú  opravu  s komentárom, že pri tretej oprave si môžem žiadať peniaze späť . Skúsila som argumentovať tým, že ako zákazník mám zo zákona nárok žiadať peniaze späť.  

Dievčina sa na sekundu zamyslela, pozrela na mňa s údivom a odvetila:  

“Aj ja tu mám mať podľa Zákonníka práce  stoličku a nemám ju!”   

Takto silnému argumentu sa nedalo odporovať.  Po tomto rozšírení mojich obzorov  odovzdávam   hodinky dobrovoľne na opätovnú opravu.

Odchádzam s nádejou, že do 30 dní sa mi podľa zákona vyjadria k mojej reklamácii. A možno by pomohlo, keby som slečne priniesla stoličku, na ktorú má zo zákona nárok. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Spor medzi lyžiarkami a asociáciou ide do finále, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

SVET

Len začíname, nebudeme hrať mŕtve, odkazujú Trumpovi milióny žien

Nový prezident začal rušiť kľúčovú reformu svojho predchodcu.


Už ste čítali?